Výchovné poradenství

Veřejné zakázky
Školní řád

Dny otevřených dveří na VŠ 2024
  • Edukační portál Kam po maturitě (kampomaturite.cz) je zdrojem mnoha užitečných informací nejen pro současné maturanty.
  • Zde najdete aktuální přehled dnů otevřených dveří na vysokých školách a univerzitách.

Online veletrh vysokých škol
  • Ve dnech 22.-23. listopadu 2024 od 9 do 16 hodin bude probíhat 5. ročník online veletrhu vysokých škol.
  • Registrace a účast na online akci je zdarma pro všechny zájemce a pedagogy.

Studium na VŠ

Vysokoškolské vzdělání lze nebýt pouze v akreditovaných programech:

• bakalářských (Bc., BcA.)
  • magisterských (Mgr,. MgA., Ing., MUDr. aj.)

Akreditace studijních programů na VŠ je časově omezená. Informace o studijních programech a oborech naleznete na úředních deskách a internetových stránkách jednotlivých vysokých škol.

Studijní programy je možné studovat formou:

• prezenční – umožňuje studentovi VŠ pravidelnou účast na výuce (přednášky, semináře aj.)
  • kombinovanou – výuka probíhá formou konzultací několikrát za semestr, většinou o víkendech
  • distanční – externí studium bez pravidelné účasti na výuce, výuka probíhá obvykle v blocích

Přihláška ke studiu se podává elektronickou formou (na stránkách fakult), způsobem a v termínu, který určí VŠ nebo fakulta. Počet přihlášek není omezen. Kromě přihlášky mohou VŠ a fakulty požadovat i další dokumenty (např. životopis, úředně ověřené kopie vysvědčení aj.) nebo materiály (umělecké práce) související se zvoleným oborem pro posouzení předpokladů uchazeče o studium.

Užitečné odkazy: