symbol gymnazium | Gymnázium Jilemnice

Střední zdravotnická škola
Jsme na sociálních sítích

Gymnázium osmileté

Přijímáni jsou žáci po 5. ročníku ZŠ. Scházejí se zde vesměs žáci s vysokou studijní morálkou a práce s nimi je efektivní a vykazuje kvalitní studijní výsledky.

gym foto slider1 | Gymnázium Jilemnice

Výuka

Výuka probíhá podle nového školního vzdělávacího programu.

Cizí jazyky

Od 1. ročníku (primy) se žáci učí jednomu cizímu jazyku (angličtině) s dotací 4 hod. týdně, výuka 2. cizího jazyka (němčiny nebo francouzštiny) je zahájena již ve 2. ročníku (sekundě) s dotací 2 hod. týdně.

Volitelné předměty

V 7. a 8. ročníku si vybírají podle svého zájmu a potřeby několik volitelných předmětů.

Kurzy

Součástí výuky je týdenní lyžařský kurz ve druhém a pátém ročníku a sportovně turistický kurz v sedmém ročníku studia.

Maturitní zkoušky

Maturitní zkouška se bude skládat ze státní a školní části stejně jako na ostatních středních školách.

Gymnázium čtyřleté

K tomuto studiu jsou přijímáni žáci po absolvování 9. ročníku ZŠ.  Také toto studium dává žákům široké všeobecné základy a umožňuje specializaci studentů podle zájmů
o další vysokoškolské nebo vyšší pomaturitní studium.

gym foto slider4 | Gymnázium Jilemnice

Výuka

Učební plán se téměř shoduje s vyššími ročníky osmiletého studia včetně možnosti volby volitelných předmětů ve třetím a čtvrtém ročníku.

Cizí jazyky

Žáci se učí po celé čtyři roky dvěma cizím jazykům (angličtině a němčině) s hodinovou dotací 3 – 4 hodin týdně pro každý jazyk.

Volitelné předměty

V prvním a druhém ročníku si volí povinně jeden z předmětů estetické výchovy (hudební nebo výtvarná výchova).

Kurzy

I zde je součástí výuky týdenní lyžařský kurz v prvním ročníku a sportovně turistický kurz ve třetím ročníku studia.

Maturitní zkoušky

Chcete být studentem našeho gymnázia? Zjistěte více o přijímacím řízení a podejte si přihlášku.

troj cerveny | Gymnázium Jilemnice
troj modry | Gymnázium Jilemnice