symbol sportovni | Gymnázium Jilemnice

Střední zdravotnická škola
Jsme na sociálních sítích

Gymnázium pro sportovně nadané

Cílem studia se zaměřením „sportovní příprava“ je umožnit absolvování střední
školy těm studentům, kteří jsou sportovně nadaní a mají současně dobré studijní předpoklady, takže dokáží zvládnout kombinaci aktivní sportovní činnosti s gymnaziálním studiem. Celoroční předepsaný počet hodin tak zůstává zachován a výuka je plnohodnotná.

Sportovci jsou zařazeni do následujících kmenových sportů

Od 2. ročníku probíhá výuka předmětu Základy sportovní přípravy.

sportovni zima | Gymnázium Jilemnice

Výuka

Učební plány se od plánů čtyřletého „nesportovního“ studia téměř neliší, škola však sportovcům nabízí úpravu rozvrhu a individuální přístup pedagogických pracovníků, jako jsou konzultace, odložení termínu klasifikace nebo rozložení studia, zohledňující specifika systematické sportovní přípravy.

Tréninkový proces je odborně veden trenéry školy

Vedle podmínek pro řadu vynikajících jednotlivců škola klade důraz na zajištění sportovně-výchovného procesu formování osobnosti studenta, jako jsou morálně-volní vlastnosti, smysl pro fair play, zdravý životní styl a životospráva, přátelský kolektiv apod.

Tělesná výchova

Tělesná výchova je dotována šesti hodinami týdně. V kombinaci s předmětem teorie sportovního tréninku škola ve studentech vychovává budoucí sportovní nadšence a odborníky, kteří by se ve svém povolání chtěli věnovat tělovýchově a sportu.

Rozšířená tělesná výchova

Obor s rozšířenou „tělesnou výchovou“ nabízí seberealizaci studentům, kteří se aktivně zajímají o sport a pohybové aktivity, ale nechtějí je provozovat na vrcholové ani výkonnostní úrovni.

Ubytování

Přespolní studenti všech oborů jsou ubytováni v domovech mládeže. Režim DM vychází vstříc požadavkům trenérů jednotlivých disciplín.

Maturitní zkoušky

Maturitní zkoušky každoročně probíhají podle stejných pravidel jako u ostatních oborů gymnázia.

logo sportovni gymnazium 1 | Gymnázium Jilemnice

Absolventi, kteří na naší škole studují nebo studovali

Chcete být studentem našeho sportovního gymnázia? Zjistěte více o přijímacím řízení a podejte si přihlášku.

troj zeleny | Gymnázium Jilemnice
troj cerveny | Gymnázium Jilemnice